„Przez Alpy po Pireneje”


Szwajcaria - Włochy – Francja


Mediolan -Lugano - Chamonix - Mont Blanc - Annecy - Ars - Paray-le-Monial - Avingon - La Salette – Lourdes


PROPONOWANY TERMIN: 15 -22.09.2019 lub 18 -25.09.2019


DZIEŃ 1:
Wyjazd z Torunia, przejazd na lotnisko do Warszawy. Odprawa lotnicza, wylot do Bergamo. Przejazd nad jeziora Como i a następnie Lugano, które bez wątpienia są najbardziej malowniczymi jeziorami położonymi w Alpach. Przejazd na nocleg do Włoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie, wyjazd w okolice miejscowości Pavia. Zwiedzanie zespołu klasztornego Certosa di Pavia, którego początki sięgają XIV w. Jest on jednym z najważniejszych zabytków późnogotyckich we Włoszech. Klasztor został zbudowany na skraju parku i terenów myśliwskich rodziny Viscontich, ówczesnych władców Mediolanu, którzy w Pavii mieli swoją rezydencję. Następnie przejazd do Mediolanu. Podczas spaceru zobaczymy Plac Duomo, na którym znajduje
się piękna i znana z licznych wizytówek miasta gotycka katedra, dalej przejdziemy do „Salonu Mediolańczyków” czyli do Galerii Wiktora Emanuela. Następnie przejdziemy do Placu della Scala oraz zobaczymy ceglany zamek w centrum Mediolanu, zbudowany w połowie
XV wieku-Castello Sforzesco. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd widokową trasą doliny Aosty do Chamonix, które położone jest u stóp Mont Blanc, najwyższego szczytu Europy. Przejazd do Annecy zwanego alpejska Wenecją. Zwiedzanie
miasteczka. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 4:
Śniadanie, przejazd do ARS . Nawiedzenie Bazyliki Św. Jana Marii Vianney -znamienitego duszpasterza, patrona proboszczów. Msza Święta. Przejazd do Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego Paray-le- Monial, Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie i przejazd do leżącego u stóp Alp sanktuarium La Salette, Msza św. Przejazd na nocleg w okolice Avingon, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie, wyjazd do Awinionu położonego na lewym brzegu Rodanu, otoczonego w całości średniowiecznymi murami obronnymi. Zwiedzanie miasta: Place de l'Horloge -centralny punkt miasta z teatrem, ratuszem, licznymi restauracjami, barami i kawiarniami, majestatyczny Pałac Papieży ( z zewnątrz), romańska katedra Notre-Dame, znany z piosenki most Saint-Bénezet. Przejazd na nocleg do Lourdes , obiadokolacja, nocleg (wieczorem procesja z świecami ) .

DZIEŃ 7:
Śniadanie, zwiedzanie, najważniejszego francuskiego sanktuarium w Lourdes: Dom Św. Bernadetty, Cachot, Kościół, gdzie odbył się chrzest św. Bernadetty, Bazylika Różańcowa. Msza Święta. Potem nawiedzenie Groty Objawień nad rzeką Gave, następnie prezentacja multimedialna o życiu Św. Bernadetty w języku polskim. Kolacja i nocleg w Lourdes. Po kolacji procesja z lampionami, która zaczyna się przy słynnej Grocie Objawiań Matki Bożej. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie wyjazd do Bordoux, wylot do Warszawy. Przejazd autobusem do Torunia–koniec pielgrzymki. Cena: ( opcja do wyboru)

 - 900 zł + 600 EUR / os. - mały bagaż podręczy + 10 kg bagaż główny o wymiarach (55 x40x 20) -1000 zł + 600 EUR / os. - mały bagaż podręczy + 20 kg bagaż główny

Cena pielgrzymki zawiera:
✓ przelot: Modlin – Bergamo - Bordoux – Warszawa
✓ 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach w pokojach 2 osobowych z łazienkami, ✓ 7 śniadań ( śniadania kontynentalne ) i 7 obiadokolacji
✓ transport klimatyzowanym autobusem,
✓ opiekę pilota wycieczek,
✓ ubezpieczenie Kl I NNW wraz z rozszerzeniem dot. chorób przewlekłych
✓ obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do wybranych obiektów i opłat za przewodników ok 65 EUR /os. ( płatne w Włoszech u pilota pielgrzymki )
Informacje i zapisy:

 

Uwagi i informacje:
- data jak i miejsce przelotu zostanie potwierdzone po zebraniu się grupy.
- mały bagaż podręczny 1 mała osobista torba, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed pasażerem (40 cm x 20 cm x 25 cm)
- do rezerwacji miejsca wymagana wpłata zaliczki w kwocie 700 zł /os.
- podczas pielgrzymki będą organizowane msze święte
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie
- dla chętnych możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym- dopłata 150 EUR / os.
- proponujemy wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu w nagłych przypadkach, które zabezpiecza zwrot 100% wpłaconych środków w przypadku rezygnacji – koszt - 100 zł /os. Ubezpieczenie trzeba wybrać i opłacić w dniu zapisu na pielgrzymkę.
- gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie to koszt (100 zł / os. za lot w dwie strony), - opcja dla chętnych.
Warunki ubezpieczenia dostępne na stronie:

https://axa.pl/biznes/podroz/ubezpieczenia-turystyczne-dla-biur-podrozy/formularze-i-dokumenty